نظرسنجی

عزاداری هیات روستای فروان در ایام محرم را چگونه ارزیابی میکنید
 

تبلیغات

تماس با ماآخرین نظرات ارسالی

 • آقای گیلوری محقق،پژوهشگر،کا رشناس،اهل مطالعه،فرهنگ... بیشتر....
  توسط امرالله سمیعی
 • جناب آقای حسین عامری - جناب آقای علیرضا شاه حسینی ... بیشتر....
  توسط امرالله سمیعی
 • درخت غم به جانم کرده ریشه به درگاه خدا نالم همیشه ... بیشتر....
  توسط امرالله سمیعی
 • یک مادر نمونه ديگر از روستا نيز به بهشت پر کشىد خد... بیشتر....
  توسط هم ولاىتى
 • آقاى شاه حسىنى واقعا خستگى ناپذىرند.عاشق شهر و زاد... بیشتر....
  توسط هم ولاىتى

امار سايت


 

به نام خالق زیبایی

سایت اینترنتی روستای فروان خوش آمدیداین سایت به معرفی روستای فروان که قبلا از توابع شهرستان گرمسار بوده و باتوجه به تقسیمات جدید کشوری جزئی  از شهرستان آرادان گردیده پرداخته است.سایت روستای فروان با هدف اطلاع‌ رسانی بين اهالی روستا و جمعيت مهاجر پراکنده در شهرهای مختلف و نيز به منظور ايجاد جو دوستی و صميميت بين افراد، تقويت همکاری‌ و هم فکری، تبليغ، حفظ و اشاعه فرهنگ رايج مردم روستای  و آشنا کردن مردم علاقمند به طبيعت و جاذبه‌های طبيعی  اين روستا راه اندازی شده است . در این سایت سعی کرده ایم اطلاعا ت افراد وشخصیتهای روستا که به نحوی در ارتقاء سطح علمی ،فرهنگی ،هنری و اجتماعی روستا تاثیر گذار بوده و هستند را معرفی نمائیم .بديهی است که رسيدن به اهداف ذکر شده کاری است بسيار دشوار و جز با همياری و مساعدت شما مردم خوب اين روستا ميسر نمی گردد. پس در هر کجای دنيا که هستيد، منتظر ارسال تصاوير، مطالب، حکايت‌ها و اخبار شما هستيم تا بتوانيم پايگاهی پربار و مفيد داشته باشيم. . اميدواريم با بهره‌گيری موثر از فناوری اطلاعات و ارتباطات، بتوانيم فاصله‌هايی که به ناچار انسان‌ها را از هم دور می‌سازند، کوتاه‌تر کنيم. منتظر دريافت نظرات و پيشنهادها و مطالب خواندنی شما هستيم

 

 

 

 

بديهی است که رسيدن به اهداف ذکر شده کاری است بسيار دشوار و جز با همياری و مساعدت شما مردم خوب اين روستا ميسر نمی گردد. پس در هر کجای دنيا که هستيد، منتظر ارسال تصاوير، مطالب، حکايت‌ها و اخبار شما هستيم تا بتوانيم پايگاهی پربار و مفيد داشته باشيم. اميدواريم با بهره‌گيری موثر از فناوری اطلاعات و ارتباطات، بتوانيم فاصله‌هايی که به ناچار انسان‌ها را از هم دور می‌سازند، کوتاه‌تر کنيم. منتظر دريافت نظرات و پيشنهادها و مطالب خواندنی شما هستيم

 


 
درگذشت خانم راضیه بابایی
نوشته شده توسط حسین عامری   
جمعه ، 30 آبان 1393 ، 19:24

با کمال تاسف مطلع شدیم خانم راضیه بابایی  فرزند رمضان ومادر آقای محمد مهدی پازوکی  دار فانی را وداع گفت . مراسم   ختم  و هفت  مرحومه در روز جمعه مورخ 1393/8/30ساعت14 الی 16در مسجد جامع روستای فروان برگزار گردید. لازم میدانیم مصیبت وارده را به خانواده آن مرحوم تسلیت عرض نموده و برای بازماندگان از خداوند  متعال صبر مسئلت مینمایم.

 
انتشاردائره المعارف ایل‌ها، طوایف و اقوام استان سمنان
نوشته شده توسط حسین عامری   
چهارشنبه ، 28 آبان 1393 ، 10:40

 

به اهتمام علیرضا شاه حسینی


دائره المعارف ایل‌ها، طوایف و اقوام استان سمنان منتشر شد

کتاب «دائره‌المعارف ایل‌ها، طوایف و اقوام استان سمنان» به اهتمام و کوشش علیرضا شاه‌حسینی و با حمایت و سفارش سازمان بسیج عشایری استان سمنان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، این کتاب که در 265 صفحه و به صورت گلاسه و تمام رنگی چاپ شده است، به معرفی ایل‌ها، طوایف و اقوام بومی و مهاجر استان سمنان و پیشینه تاریخی و نیز پراکندگی جغرافیایی و اوضاع اقتصادی و اجتماعی آنان می‌پردازد.

کتاب فوق همچنین شامل 128 تصویر رنگی است که در طول دو دهه از مناطق مختلف عشایری استان‌های سمنان و تهران گرفته شده است و زندگی کنونی ایلات و طوایف عشایر این استان ها را در ییلاق، قشلاق و مسیر کوچ به تصویر می‌کشد.

همچنین در این کتاب ایل‌ و طایفه‌های مستقر در استان سمنان از جمله ایل سنگسری در مهدیشهر و طوایف افتری، الیکایی، گرایلی، مناطق شمالی دامغان و 45 طایفه مهم استان سمنان اعم از ترک‌ها، لرها، بلوچ‌ها، سنگسری‌ها، پروری‌ها، مازندرانی‌ها و فارس‌ها معرفی شده‌اند.

این مجموعه تک جلدی  265 صفحه ای، در تیراژ  1000 نسخه و به قیمت 500 هزار ریال توسط انتشارات حبله‌رود عرضه و وارد بازار کتاب شده است.

علیرضا شاه‌ حسینی، نویسنده کتاب «دائره‌المعارف ایل‌ها، طوایف و اقوام استان سمنان»، از محققین و پژوهش‌گران حوزه عشایری است که تاکنون بیش از 26  جلد کتاب و بیش از 60 مقاله چاپ شده در مجلات معتبر داخلی و بین‌المللی نگاشته است. وی هم ‌اکنون مسئولیت مدیرکلی کتابخانه‌های عمومی استان سمنان را بر عهده دارد.

آخرین بروز رسانی مطلب در چهارشنبه ، 28 آبان 1393 ، 10:44
 
برنامه این برنامه شوهای نقره ای:کتاب و کتابخوانی
نوشته شده توسط حسین عامری   
چهارشنبه ، 28 آبان 1393 ، 10:33

به اطلاع میرساند برنامه شوهای نقره ای ابن هفته با موضوع کتاب و کتابخوانی  پخش میگردد  . این برنامه چهارشنبه ها ازساعت 21:30الی22:3 صدای مرکز  سمنان  و به گویش  الیکایی   پخش میگردد.  شماره   تلفن برنامه 33447748  و شماره پیامک آن  30000231  میباشد .

آخرین بروز رسانی مطلب در چهارشنبه ، 28 آبان 1393 ، 10:38
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 20